Дома Фудбал Останато Дали Меси ќе игра на Мундијалот 2026 година?

Дали Меси ќе игра на Мундијалот 2026 година?

Лео Меси се чини дека има намера да игра за својата Аргентина и на СП 2026 кое ќе се одржи во Канада, САД и Мексико. 

Меси даде големо интервју за аргентинската телевизија и новинарот Поло Алварез. Во него откри особено интересно беше прашањето дали ќе игра на Светското првенство во 2026 година, каде Аргентина ја брани титулата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Тогаш ќе имам 38 години и се зависи од тоа како ќе се чувствувам.Пред се дали ќе бидам физички подготвен.Зависи како ќе се чувствувам и во каква физичка кондиција ќе бидам, морам да бидам реален. Има уште многу време… Всушност, тоа е и малку време бидејќи брзо ќе помине. Се уште не е време да се донесе одлука. Годините можеби се само бројки, но тие постојат и во реалноста.“, рече тој.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…