Дома Фудбал Англија „Граѓаните“ го замолкнаа „Олд Трафорд“: Јунајтед на колена пред потенцијалниот шампион (ВИДЕО)

„Граѓаните“ го замолкнаа „Олд Трафорд“: Јунајтед на колена пред потенцијалниот шампион (ВИДЕО)

Екипата на Манчестер Сити го доби градското дерби на „Олд Трафорд“ со резултат 1:2.

Во рамки на 16. коло во Премиер лигата, „Граѓаните“ славеа на гостински терен благодарение на единствениот погодок во второто полувееме, кој се наметна како клучен во оваа пресметка.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Во финишот на првиот дел, Силва во 43. минута донесе водство за Сити, но по само 4 минути, Рашфорд израмни за 1:1 на паузата.

Во второто полувреме, единствениот погодок го постигна Отаменди во 54. минута и со истиот на „Граѓаните“ им донесе нови три бода и убедлива предност на лидерската позиција на табелата во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…