Дома Видео Го „измести“ својот чувар: Дончиќ со уште еден потег ги воодушеви Американците 🎥

Го „измести“ својот чувар: Дончиќ со уште еден потег ги воодушеви Американците 🎥

Изминатата вечер Далас по продолжение го победи Хјустон со 147:136, а Лука Дончиќ одново беше одличен на паркетот.

Словенечкиот кошаркар го заврши натпреварот со 37 поени, 12 асистенции и девет скока.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Но, Дончиќ посебно воодушеви и со еден потег. При еден напад Дончиќ беше чуван од Брукс кој не помина баш најдобро…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Лука Дончиќ изминатата вечер беше избран во најдобрата петорка на сезоната во НБА лигата и…