Дома Видео Голот од слободен удар со кој Шкендија го скрши отпорот на Вардар 🎥

Голот од слободен удар со кој Шкендија го скрши отпорот на Вардар 🎥

Денес екипата на Шкендија потешко од очекуваното, но сепак стигна до победа против Вардар.

Шкендија – Вардар секако е дерби, меѓутоа поради ситуацијата во која се наоѓа Вардар денес Шкендија беше апсолутен фаворит и се очекуваше лесно да ги освои трите бода на свој терен.

Сепак, Вардар излезе со бело знаме во Тетово. До победата домаќинјите дојдоа со гол од слободен удар во второто полувреме кој го постигна Алими (2:1). Претходно за Вардар погоди Мирчевски, додека на стартот од натпреварот резултатот го отвори Mурати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Стеф Кари погоди тројка под фаул и без гледање 🎥

Стеф Кари по кој знае кој пати ги покажа своите шутерски способности. Во натпреварот проти…