Дома Останати Кошарка НБА Големи пофалби за Дончиќ: Ќе биде помеѓу најдобрите тројца кошаркари во историјата

Големи пофалби за Дончиќ: Ќе биде помеѓу најдобрите тројца кошаркари во историјата

Првиот човек на Далас, Марк Кјубан е убеден дека Лука Дончиќ е најдобриот кошаркар кој играл за клубот, а очекува во иднина словенечкиот репрезентативец да биде помеѓу најдобрите тројца во овој спорт.

Дончиќ ја игра својата најдобра сезона откако во НБА, а комплименти добива од сите страни. Единствената титула Далас ја освои кога во тимот главна ѕвезда беше Дикр Новицки, но и покрај тоа Кјубан го смета за подобар.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Без дилеми Лука е најдобриот играч на Далас во историјата. Дирк беше фантастичен, меѓутоа Дончиќ е многу поразновиден“, изјави Кјубан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…