Дома Трансфер зона Голгетерот од Лил пристигна на преговори во Неапол

Голгетерот од Лил пристигна на преговори во Неапол

Раководството на Наполи е силно заинтересирано за голгетерот на Лил, Виктор Осимен.

21-годишниот Нигериец игра фантастилно оваа сезона во дресот на Лил, па го привлече вниманието на клубовите ширум Европа.

Осимен оваа сезона на 38 меча постигна 18 гола и запиша 6 асистенции, па и самиот е спремен да направи чекор напред во кариерата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека напаѓачот денес заедно со својот агент пристигнал во Неапол на преговори со раководството.

Наполи пак летово ќе се раздели со Милик и веќе ја започна потрагата по нов напаѓач, а прва желба е токму Осимен.

Се очекува Осимен денес да постигне комплетен договор со Наполи, а потоа останува двата клуба да ја договорат отштетата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте има нова мета: Го сака Канте во Интер

Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а денес италијански…