Дома Македонски спорт ГЛАСАЈТЕ: „Јане Сандански“ во изборот за најдобра арена во Европа

ГЛАСАЈТЕ: „Јане Сандански“ во изборот за најдобра арена во Европа

Салата „Јане Сандански“ се најде во конкуренција во изборот за најдобра ракометна арена во Европа во изборот на ЕХФ.

ЕХФ на својот официјален сајт објави 11 арени во кои играат машки и женски ракометни екипи и за нив навивачите ќе можат да гласаат.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Покрај „Јане Сандански“ место во изборот добија: „Јоан Кунс Германеску“ (Букурешт), Дворана Златорог (Целје), Легионов (Кјелце), Лес Аренес (Мец), Морача (Подгорица), Ауди Арена (Ѓер), Вундерино Арена (Кил), Веспрем Арена (Веспрем), Ласло Пал (Будимпешта), Ланксес Арена (Келн).

Гласајте на официјалниот сајт на ЕХФ – ТУКА.

Коментари
  • Шампионот МЗТ пресилен за Кумановци

    Екипата на актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје, славеше против Куманово вечерва на д…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…