Дома Македонски спорт Мак ракомет Вујовиќ: Вардар се крена, ова е клучен натпревар

Вујовиќ: Вардар се крена, ова е клучен натпревар

Вардар 1961 утре гостува во Хрватска против ППД Загреб во рамките на Лигата на шампионите.

Тренерот Веселин Вујовиќ, вели дека овој меч е меѓу клучните за пласман во следната фаза и се надева на добар резултат.

„Ова ќе биде тежок натпревари, тие играа одлично во Монпеље, ние против Кил. Ова е пресметка која и двата тима сакаат да ја добијат за да си ги зголемат шансите за шестото место а со тоа и пласманот во осминафиналето. Мислам дека Вардар се крена, дека игра добро и дека дојдовме до противниците кои се со сличен квалитетот како нашиот“, изјави Вујовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …