Дома Топ вести Вундеркиндот на Реал Мадрид го повреди противникот со финта (видео)

Вундеркиндот на Реал Мадрид го повреди противникот со финта (видео)

0

Идниот фудбалер на Реал Мадрид – бразилското чудо од дете Винисиус, покажа зошто „кралевите“ за него искешираа 45 милиони евра за мај 2017 година.

Тинејџерот како позајмен фудбалер од Реал во тимот на Фламенго, а фановите на „кралскиот“ клуб сигурно немаат трпение да го видат на „Сантиаго Бернабеу“.


Следете го Sportski.mk и на


Винисиус на последниот натпревар против Боавистина буквално го повреди противничкиот дефанзивец со финта…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Покетинот пред Барса зборуваше за можноста Кејн да си замине

Meнаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино не е сигурен дека Хари Кејн ќе остане во Тотенхем…