Дома Фудбал Германија Во голем стил претставен дресот на Баерн за наредната сезона (ВИДЕО)

Во голем стил претставен дресот на Баерн за наредната сезона (ВИДЕО)

Германската компанија „Адидас“ денес го претстави новиот дрес на Баерн Минхен.

Изгледот на самиот дрес на минхенскиот гигант не се промени премногу во однос на оваа сезома, Изменети се скоро незабележителни, но рекламата со која „Адидас“ го претстави дресот е одлична.

Домашната гарнитура е со црвена и бела боја што во скалд со желбата на навивачите кои бараа да бидат застапени само тие две бои.

Дресовите за наредната сезона официјално ќе бидат промовирани во последниот домашен натпревар кога на „Алијанц Арената“ пристигнува Ајнтрахт Франкфурт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Видео: „Граѓаните“ во шок, „ѓаволски“ добро полувреме на Јунајтед

Манчестер Јунајтед го одигра најдоброто полувреме оваа сезона и има висока предност од 2:0…