Дома Фудбал Лига на шампиони Волеј на Олмо: Динамо има резултат за нокаут фаза! (ВИДЕО)

Волеј на Олмо: Динамо има резултат за нокаут фаза! (ВИДЕО)

Динамо Загреб поведе против Манчестер Сити.

Дани Олмо со одличен волеј удар го доведе Динамо во водство. Во оваа ситуација (0:0 на Шахтјор – Аталанта) Динамо е тимот кој покрај Сити оди во нокаут фазата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Сари: Треба да се заблагодариме на мајката на Роналдо

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари не штедеше пофални зборови на сметка на Кристиано Рона…