Дома Фудбал Останато Викендов требаше да биде фудбалски празник (фото)

Викендов требаше да биде фудбалски празник (фото)

Веќе неколку недели фудбалот во цела Европа е стопиран поради пандемијата со коронавирус.

Да не дојдеше до прекина на првенствара овој викенд требаше да биде спектакуларен во фудбалска Европа.

Имено, во најдобрите пет европски лиги ќе се играа големи дерби натпревари, некои и решавачки за титулата.

Викендот требаше да започне со германското дерби Баерн Минхен – Борусија Дортмунд и да заврши со англиска класика, Манчестер Сити – Ливерпул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…