Дома Фудбал Останато Видео: Срушени сите рекорди: Дебитираше со само 13 години!

Видео: Срушени сите рекорди: Дебитираше со само 13 години!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Карамоко Дембеле има само 13 години, а веќе покажува извонредни фудбалски способности и се наметна во постарите категории на шкотскиот гигнат Селтик.

Дембеле синоќа дебитираше за У-20 тимот на Селтик во натпреварот против Хартс, а во игра влезе во 81-та минута на општо задоволство на сите фанови на овој клуб.

Треба да се напомене дека младиот фудбалер од Брегот на Слоновата коста го замени Џек Аитчисон, кој минатата сезона со 16 години стана најмладиот дебитант во историјата на Селтик и веднаш постигна гол на својот прв настап.

Иако доби шанса поради тоа што голем број на фудбалери оправдано отсуствуваа бидејќи се со репрезентацијата на Шкотска до 19 години, се чини дека неговиот талент е неспорен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…