Дома Останати Кошарка Евробаскет (Видео) Србите лути и разочарани: Бевме ОГРАБЕНИ!

(Видео) Србите лути и разочарани: Бевме ОГРАБЕНИ!

Репрезентацијата на Србија вчера доживеаа пораз во финалето на Европското првенство, а тие сметаат дека заслужиле повеќе.

Од таборот на Србија и честитаа на Словенија, но и го истакнаа според нив лошото судење.

„Ние сме најдобрата европска репрезентација, но добивме катастрофален третман од судиите, доволно е само да се истакне дека ни досудија четири прекршоци на шут за три поени и две технички грешки, додека за Словенците имаа сосема поинаков критериум, сепак им честитам на Словенците“, изјави капитенот на „Орлите“, Милан Мичван.

„Добивме судии кои не се на нивото за еден ваков натпревар. Ние бевме ограбени“, зборуваше Лучиќ.

Да потсетиме, Словенија ја совлада Србија со резултат 93:85.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…