Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Роналдо плаче, Пјаниќ дава голови!

Видео: Роналдо плаче, Пјаниќ дава голови!

Иако со играч помалку после исклучувањето на Кристиано Роналдо, Јувентис дојде до сигурна предност на гостувањето кај Валенсија.

Судијата Феликс Брих досуди два пенали во корист на „старата дама“ и во двата наврати сигурен реализатор беше Миралем Пјаниќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Клоп го избра најдобриот гол во историјата на Бундеслигата: Оној кога Окоча си играше со Оливер Кан (ВИДЕО)

Jирген Клоп го избра голот на поранешната нигериска ѕвезда Џеј-Џеј Окоча против Каарлуше в…