Дома Останати Тенис Видео: „Побрзај Ноле, морам да одам по пиво“! Србин го бодреше Ѓоковиќ на Австралија Опен!

Видео: „Побрзај Ноле, морам да одам по пиво“! Србин го бодреше Ѓоковиќ на Австралија Опен!

Новаќ Ѓоковиќ го победи Доналд Јанг со 3:0 на стартот од Австралија Опен, а на натпреварот имаше голема поддршка од балканската дијаспора.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Бучната поддршка ја дадоа Србите, но во еден момент еден фан гласно извика „Ајде Ноле побрзо, морам да одам да купам пиво“ а тоа го насмеа поголемиот дел од публиката.

Тој момент можете да го видете на видеото на 4:33.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …