Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Лукаку го враќа Интер во живот

Видео: Лукаку го враќа Интер во живот

Интер и Барселона играат фантастичен натпревар на „Џузепе Меаца“ и на полувремето резултатот е 1:1.

Барселона иако во комбиниран состав и без резултатски мотиви, сепак поведе во 23-та минута со голот на Карлос Перез.

Пред самиот крај на полувремето Лаутаро ја навлече целата одбрана на Барса, а Лукаку со удар од работ на шеснаесетникот погоди за експлозија на „Џузепе Меаца“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Ѕверот“ од Премиер лигата имаше чудна припрема за натпреварот, но дали ова е дозволено? 📸

Вулверхемптон вчера со 1:0 го победи Олимпијакос и се пласираше во четвртфиналето од Лига …