Дома Фудбал Останато Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Фернандо Торес денеска во Јапонија го одигра својот последен натпревар и стави крај на богатата кариера.

Легендарниот шпански напаѓач го имаше последниот меч во дресот на јапонскиот клуб Саган Тосу и загуби 1:6 од Висел Кобе на Андрес Иниеста.

За неговата кариера не треба посебно да се трошат зборови. Најславните денови ги помина во Атлетико Мадрид и Ливерпул, од каде направи рекорден трансфер во Челзи.

Иниеста и Давид Виља во секој момент беа покрај Торес и со емотивни прегратки го испратија во пензија својот сонародник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Марка“ жестоко го критикуваше Јовиќ: Секој негов гол вреди 30 милиони евра

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ пред една година пристигна како големо засилување во Реал Мадр…