Дома Фудбал Лига на шампиони ВИДЕО: Во вторникот Алисон, а вчера чудесна одбрана имаше Едерсон

ВИДЕО: Во вторникот Алисон, а вчера чудесна одбрана имаше Едерсон

0

Манчестер Сити вчера на својот стадион го пречека Хофенхајм во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Славеше Манчестер Сити со 2:1 после пресврт и така заврши како првопласиран во својата груоа.

Освен играчите кои се запишуваа во листата на стрелци вчера се истакна и голманот Едерсон со феноменална интервенција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Демирал со интервенција на гол-линијата ја одведе Турција на ЕП! (ВИДЕО)

Исланд во 9-тото коло од групата Х во квалификациите за ЕП. На Турција за пласман на на Ев…