Дома Останати Кошарка НБА Веќе не е ништо ново: „Лудилото“ Дончиќ во НБА продолжува – со забивање ја крена публиката на нозе! (ВИДЕО)

Веќе не е ништо ново: „Лудилото“ Дончиќ во НБА продолжува – со забивање ја крена публиката на нозе! (ВИДЕО)

Далас беше поразен од ЛА Лејкерси со 107:97, но Лука Дончиќ имаше феноменална вечер од 27 поени, 8 скокови, 2 додавања.

Во победничкиот тим на Лејкерси, Лонзо Бол уфрли 21 поен, 7 скокови и 5 додавања, додека најефикасен беше Брендон Инграм со 29 поени.

Меѓутоа Лука повторно ја покажа својата уметност со финтата која во САД го носи името „степ бек“ – тргна напред, па се врати чекор назад и шутна за тројка. По овој потег во НБА препозналив е Стеф Кари.

Oсвен овој потег, Лука се истакна и со едно забивање.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Јокиќ за моментот кога дознал дека е позитивен на Ковид-19: Се шокирав и се јавив на сите

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го победи коронавирусот, па пристигна во Орландо, каде што …