Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше последен во црвено-црниот за Дарко Глишиќ.

Искусниот лев бек дресот на Вардар го носеше од 2021 година и ова беше негов трет „мандат“ во вардаровите дрес од чија школа и потекнува.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Преку социјалните мрежи Вардар на емотивен начин се прости од својот досегашен фудбалер посакувајќи се најубаво во иднина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …