Дома Фудбал Останато Вакво нешто не се памети: Навивачите на Фенер и Галатасарaj заеднички ги пречекаа фудбалерите 🎥

Вакво нешто не се памети: Навивачите на Фенер и Галатасарaj заеднички ги пречекаа фудбалерите 🎥

Фудбалерите на двата лути ривали Фенербахче и Галатасарај вчера одбија да го одиграат финалето во турскиот Суперкуп во Саудиска Арабија откако не им беше дозволено да ја одбележат 100-годишнината од модерната турска држава.

Ваквиот потег донесе обединување какво што не се памети во Турција. Имено, навивачите на двата лути ривали заеднички ги пречекаа фудбалерите на аеродромот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Навистина сцени кои изгледаат нереално и не се паметат…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …