Дома Видео Вакви ситуации некогаш решавше и со заврзани очи – оваа ситуација е доказ дека Роналдо не е истиот играч 🎥

Вакви ситуации некогаш решавше и со заврзани очи – оваа ситуација е доказ дека Роналдо не е истиот играч 🎥

Кристијано Роналдо цело лето се обидуваше да замине од Манчестер јунајтед, но на крајот не успеа и остана во премиерлигашот, каде што не му оди најдобро.

Тренерот Ерик Тен Хаг често го оставаше на клупата за резерви, а вчера му даде шанса против Реал Сосиедад (0-1), но Роналдо немаше добар настап.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Роналдо ги одигра сите 90 минути за „ѓаволите“, но веднаш можеше да се забележи дека е далеку од најдобрите денови и воопшто не е во форма.

Португалецот во очај се обиде да направи дриблинг во намера да дојде до подобра позиција, но потоа ја загуби топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…