Дома Македонски спорт Брендан Роџес се огласи за можниот трансфер на Миовски – не демантираше!

Брендан Роџес се огласи за можниот трансфер на Миовски – не демантираше!

За викендот тимот на Селтик беше поразен во шкотското првенство Килмарнок, а во Лигата на шампионите овој тим на пет натпревари победи само еднаш, па та групата ќе ја завршат како последни.

Веќе се споменуваат имињата кои можат да го засилат тимот во јануари, еден од тие фудбалери би мжел да биде и Бојан Миовски.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Македонецот е на радарот на шкотскиот гигант, а тренерот Брендан Роџерс на прашањето дали клубот ќе го доведе Миовски во јануари не демантираше.

„Сега е период кога агентите ги форсираат своите имиња, па конкретни имиња сега не би можел да дадам. Но, сигурно дека има фудбалери кои сакаме да ги доведеме. Како тренер сакам да ги завршиме трансферите што е можно побрзо“, изјави Роџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…