Дома Македонски спорт Браво: Најдобрата македонска тенисерка ќе игра финале во Талин!

Браво: Најдобрата македонска тенисерка ќе игра финале во Талин!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше против Зејнеп Сонмез од Турција со 2-0 во сетови, односно 6-3 и 6-2 и обезбеди финале на турнирот во Талин, Естонија.

Ѓорческа на патот до финалето веќе ги совлада Радка Зелницкова, Андреа Лазаро Гарсија и Дебора Кјеза, па сега останува уште пресметката со Жанина Викмајер.

Доколку слави Ѓорческа против тенисерката од Белгија, тогаш ќе заработи 28 поени и ја чека скок во топ-200.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Преку Инстаграм побара клубот да го пушти во Арсенал

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Брајтон веќе одби две понуди од Арсенал за М…