Дома Видео Бизарната повреда на Рашфорд против Малта – се судри со соиграч! 🎥

Бизарната повреда на Рашфорд против Малта – се судри со соиграч! 🎥

Репрезентацијата на Англија вчера ја оправда фаворитската улога против Малта, но лоша вест од овој натпревар доби Манчестер Јунајтед бидејќи се повреди Маркус Рашфорд.

Напаѓачот на „црвените ѓаволи“ заработи една бизарна повреда откако се судри со својот соиграч Трент Александер Арнолд.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Саутгејт го замени Рашфорд со Кол Палмера, но се верува дека повредата не е од посериозна природа. Останува да се види дали Рашфорд ќе биде спремен за настап против Македонија в понеделник во Скопје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…