Дома Видео Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Фудбалерите ширум светот се обидуваат да пронајдат разни начини за домашната изолација побрзо да им помине.

Поради пандемијата со коронавирусот веќе две недели нема фудбал во скоро цела Европа (освен Белорусиај) и не е познато кога натпреварувањата ќе продолжат.

Герет Бејл изгледа паузата ја користи да се посвети на неговата „втора љубов“, а тоа е голфот. Пред неколку дена Бејл објави предизвик со тоалетна хартија, но во голф стил, а сега и на вистински терен ги покажа своите квалитети во овој спорт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во Бундеслигата има нов рекорд: Имаме нов најбрз играч!

Во Бундеслигата од сезоната 2011/2012 се мери брзината која фудбалерите ја достигнуваат за…