Дома Видео Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Бејл во домашната изолација покажа колку е добар во голф (ВИДЕО)

Фудбалерите ширум светот се обидуваат да пронајдат разни начини за домашната изолација побрзо да им помине.

Поради пандемијата со коронавирусот веќе две недели нема фудбал во скоро цела Европа (освен Белорусиај) и не е познато кога натпреварувањата ќе продолжат.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Герет Бејл изгледа паузата ја користи да се посвети на неговата „втора љубов“, а тоа е голфот. Пред неколку дена Бејл објави предизвик со тоалетна хартија, но во голф стил, а сега и на вистински терен ги покажа своите квалитети во овој спорт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …