Дома Видео Белингам ги воодушеви навивачите на Атлетико во градското дерби 🎥

Белингам ги воодушеви навивачите на Атлетико во градското дерби 🎥

Џуд Белингам можеби беше критикуван од дел од навивачите на Атлетико Мадрид поради опасниот старт над Анхел Кореа, но англискиот репрезентативец покажа и голема почит кон градскиот ривал.

Имено, Белингам по крајот во натпреварот кој неговиот тим го загуби со 3:1, покажа почит кон Атлетико така што не сакаше да го гази грбот пред тунелот.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


При напуштањето на теренот, Белингам го заокружи грбот на „јорганџиите“ и така ги собра симпатиите на фановите на овој клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…