Дома Трансфер зона Барселона тргнува по Марсијал

Барселона тргнува по Марсијал

Барселона е силно заинтересирана за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсија, пренесуваат медиумите на Островот.

Французинот минатото лето се врати на „Олд Трафорд“ после позајмицата во Севиља, но не добиваше голема минутажа кај Тен Хаг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат во јануари бидејќи не сакаат да го загубат без обештетување на крајот на сезоната.

Барселона ја следи ситуацијата и сака да го доведе без обештетување на крајот на сезоната, бидејќи договорот му истекува во јани 2024 година.

Чави многу ги цени квалитетите на Французинот бидејќи може да игра на сите позиции во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Понудата е спремна: Познато што Селтик е спремен да понуди за Мивоски!

Бојан Миовски и сезонава има одлични настапи во дресот на Абердин, а во изминатите неколку…