Дома Актуелно Барселона потврди: Дембеле оди на операција

Барселона потврди: Дембеле оди на операција

Она што се најавуваше денес Барселона само го потврди – Осман Дембеле мора да оди на операција.

Французинот ќе мора да направи операција на мускулот на десната нога и таа ќе биде направена во вторник во Финска, Засега колку точно ќе паузира не е познато, тоа ќе се знае по операција, сепак јасно е дека за него сезонава е завршена.

Повредата на Дембеле е проблем во нападот и сега ќе се чека зелено светло од федерација за вонреден трансфер.

Во медиумите веќе се споменуваат играчите кои би можеле да пристигнат на „Камп Ноу“, тоа се Кристијан Стуани од Жирона и Анхел Родригез од Гетафе.

Инаку, при овој трансфер бидејќи е надвор од преодниот рок постои услов играчот да мора да е регистриран во шпанскиот сојуз, што значи дека Барселона не може да довед еиграч од друго првенство.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

КАКО ВИ Е ДОМА? Еве како да ви биде СУПЕР!

Седи дома и забавувај се Сите експерти предупредуваат дека со миењето раце и личната хигие…