Дома Фудбал Барселона има нов кандидат за наследник на Чави: Во Ливерпул нема да бидат среќни

Барселона има нов кандидат за наследник на Чави: Во Ливерпул нема да бидат среќни

Oткако стана јасно дека Чаби Алонсо нема да го напушти Баер Леверкузен, Ливерпул своето внимание го насочи кон Рубен Аморим кој во моментов е најсериозен кандидат за наследник на Клоп.

Аморим има одлични резултати со португалскиот тим, па поради тоа и го привлече вниманието.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според последните информации во трката за неговиот потпис сега влегува и Барселона.
Наводно, Барселона ќе се обиде да го доведе ако Лапорта ине успее да го убеди Чави да ја смени одлуката и да остане.

Засега Чави останува на ставот дека ќе замине на крајот од сезоната и Барселона ги разгледува можните опции, очигледно Аморим е високо рангиран на таа листа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…