Дома Фудбал Германија Баерн постави предизвик, но никој не очекуваше дека нивните навивачи се толку луди

Баерн постави предизвик, но никој не очекуваше дека нивните навивачи се толку луди

Минхенски Баерн постави интересен предизвик пред своите навивачи.

Баварците одлучија да ги предизвикаат своите верни навивачи да се фотографираат со сите клубски дресови кои ги имаат во сопственост, но веројатно ретко кој очекувал дека нивните навивачи се толку луди за клубот.

Великанот од Минхен на својата Фејзбук страна ги објави колекциите од своите навивачи. Тие се импресивни и навистина е неверојатно какви колекции од дресови поседуваат.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …