Дома Топ вести Баерн Минхен ја сака ѕвездата на Јувентус

Баерн Минхен ја сака ѕвездата на Јувентус


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Иднината на Адриен Рабио во Јувентус е неизвесна бидејќи неговиот договор со „старата дама“ истекува на крајот на сезоната.

Французинот има договор со Јувентус до крајот на сезоната, па многу е веројатно дека ќе замине како слободен агент.

Со оглед на фактот дека Французинот игра одлична сезона, за него постои интерес од многу клубови ширум Европа.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучи Баерн Минхен, бидејќи Тухел бара квалитетно засилување за средниот ред.

Бавраците се во потрага по квалитетен играч за врска и сакаат да ја искористат ситуацијата да го доведат Рабио без обештетување, а и самиот играч е отворен за преселба во Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…