Дома Фудбал Останато Баерн и Ливерпул ќе почекаат: Алонсо има друг план?

Баерн и Ливерпул ќе почекаат: Алонсо има друг план?

Иднината на шпанскиот стратег Чаби Алонсо во овој момент е една од главните теми во фудбалскиот свет.

Алонсо на фантастичен начин го води Леверкузен и треба чудо да се случи да не ја прекине доминацијата на Баерн во германскиот фудбал.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Најмногу Алонсо се поврзуваше со Ливерерпул и Баерн, но изгледа дека плановите на Шпанецот се поинакви.

Имено, тој има намера да остане уште една сезона во Леверкузен, а потоа во 2025 година би го преземал Реал Мадрид каде што би го наследил Анчелоти. Алонсо успешно играше во Реал Мадрид како фудбалер, па сигурно дека има желба да го води и како тренер.

Алонсо според пишувањето на медиумите е свесен дека Реал Мадрид е едно друго ниво. Сепак, останува времето да покаже каков ќе биде изборот на Чаби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…