Дома Трансфер зона Баерн го сака дефанзивецот на Јувентус

Баерн го сака дефанзивецот на Јувентус

Баерн Минхен е силно заинтересиран за деснииот бек на Јувентус, Данило, пренесува „Скај Спорт“.

Германскиот шампион бара засилување на таа позиција, а Данило е првиот избор на Нагелсман.

Меѓутоа, Јувентус нема намера да се раздели со Бразилецот и му поставил цена од 30 милиони евра, сума која Баварците не се спрмени да ја платат.

Данило пристигна во Торино пред две години од Манчестер Сити како дел од трампата со Жоао Кансело.

Баерн сепак не се откажува и во следните денови ќе испрати нова понуда за потписот на Данило.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…