Дома Трансфер зона Арсенал го сака капитенот на Манчестер Сити

Арсенал го сака капитенот на Манчестер Сити


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Арсенал сака на лето значително да го засили тимот, откако оваа сезона не успеа да стигне до титулата.

„Топџиите“ во текот на целата сезона беа лидери, но на крајот има пад на формата и ја загубија титулата.

Артета сака да го засили средниот ред, а со оглед на потешкотиите да дојде до Даклан Рајс од Вест Хем сега ќе се насочи кон други цели.

Тренерот на Арсенал ќе се обиде да го добие потписот на Илкај Гундоган кој има договор со Манчестер сити до крајот на сезоната.

За Германецот интерес покажува Барселона, но „топџиите“ се спремни да ја победат конкуренцијата со побогата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо го враќа Икарди во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Мауро Икарди има одлична сезона во Галатсарај, но о…