Дома Останати Тенис Алкараз искрен: Од кога станав најдобар многу жени сакаат да спијат со мене

Алкараз искрен: Од кога станав најдобар многу жени сакаат да спијат со мене

Шпанецот Карлос Алкараз брзо ги освојува симпатиите на тениската јавност, а си триумфот на УС-Опен неодамна се искачи на врвот на АТП листата.

Првото место на АТП листата на Алкараз му донела и голема популарност.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


„Откако станав најдобар во светот на социјалните мрежи, посебно на Инстаграм почнав да добивам многу непристојни понуди. Многу жени одеднаш посакаа да спијат со мене“, искрено призна Алкараз.

Новинарите го запрашаа дали сега кога Федерер ја завршува кариера би прифатил ако има можност Швајцарецот да му биде тренер.

„Го почитувам многу Роџер, но јас имам мој тренер (Хуан Карлос) и тој за мене е како втор татко, не би го сменил за никого“, изјави Алкараз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Oфицијално: Се враќа Рафаел Надал и тоа пред Австралија Опен!

Поранешниот најдобар светски тенисер, Рафаел Надал официјално објави дека се враќа на тере…