Дома Македонски спорт Алиоски на Ибица ги полни батериите за Премиер лигата

Алиоски на Ибица ги полни батериите за Премиер лигата

Maкедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски во претходниот период имаше причина за радост затоа што со неговиот Лидс се избори за пласман во Премиер лигата.

Наредната сезона Лидс и Алиоски ќе бидат дел од најсилната конкуренција во Англија. По прославата на улиците во градот Алиоски со дел од соиграчите и нивните сопруги продолжија да слават на Ибица.

На фотографијата Џено потсети кој е шампион во Чемпионшип.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mурињо откри: Головите на Арената пред натпреварот не биле исти!

Вечерва Тотенхем ја победи Шкендија, а после натпреварот Мурињо откри чудна ситуација која…