Дома Фудбал Италија Алегри спремен да седне на кормилото на Рома

Алегри спремен да седне на кормилото на Рома

Масимилиано Алегри веќе подолго време е без клуб, а медиумите тврдат дека наскоро би можел да се врати во Серија А.

Алегри со успех ги водеше Милан и Јувентус, а сега би можел да го замени Пауло Фонсека на кормилото на Рома.

Фонсека полека ја губи контролата врз тимот, влезе во расправија со капитенот Џеко, а и резултатите во последно време не се најдобри.

Раководството на „волчицата“ веќе го контактирало Алегри, кој е спремен да каже ДА на понудата.

Алегри е еден од најтрофејните италијански тренери кој има освоено шест Скудета и четири трофеи во италијанскиот Куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Агентот на Салах испрати порака и крена голема прашина

Одлуката на Јирген Клоп да го замени Мохамед Салах во 62-та минута на дербито со Челзи пре…