Дома Фудбал Англија Агуеро се изнервира па ја фати судијката за врат

Агуеро се изнервира па ја фати судијката за врат

Напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро денес во дербито против Арсенал направи еден потег кој дел од англиските медиуми го означија како скандалозен.

Агуеро незадоволен од една одлука на судијката, Шан Маси-Елис ја фати за врат. Аргентинецот сигурно немаше лоша намера, меѓутоа многумина сметаат дека требаше да биде санкциониран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Барселона ќе бидат бесни: Објавена е аудио снимката од раговорот на ВАР судијата со Мунера

Реал Мадрид за викендот на гости ја победи Барселона со 3:1 „Кралевите“ успеаа да дојдат д…