Дома Фудбал Останато Toтенхем го испрати во Галатасарај да се врати во форма, а тој – се здебели!

Toтенхем го испрати во Галатасарај да се врати во форма, а тој – се здебели!

Францускиот фудбалер од средниот ред Тангу Ндомбеле одлучи да си ја побара среќата во друга редина откако не се снајде во Тотенхем.

Лондонскиот клуб го испрати Ндомбеле на позајмица во Галатасарај каде што му се случи трансформација, но место на подобро, туку на полошо.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дел од коментарите се дека тој сега повеќе наликува на играч од НФЛ лигата, отколку фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …