Дома Видео Teнзично во Валенсија: Бесните фанови на Леванте бараа објаснување 🎥

Teнзично во Валенсија: Бесните фанови на Леванте бараа објаснување 🎥

Леванте е се поблиску до преселба во втората шпанска лига, а вчера беа торпедирани од Виљареал со 5:0, натпревар во кој Барди на теренот беше до 78. минута.

Од стартот нас сезоната тимот на Барди промени два тренири, но ситуацијата никако да тргне на подобро. Леванте во шпанската елита е без победа 27 натпревари. После 19 кола сезонава Леванте има само осум бода и е на дното на Ла Лига.

Навивачите го губат трпението, па така после вчерашниот натпревар се собраа пред стадионот и испраќаа навреди кон фудбалерите. Бесните навивачи барале објаснување од капитените на екипата за катастрофалните резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…