Дома Фудбал Англија Teжок удар за Ливерпул: Заврши годината за Алисон?!

Teжок удар за Ливерпул: Заврши годината за Алисон?!

Ливерпул освои бод против Манчестер сити, но вчера пристигнаа првите шпекулации за повредата на голманот Алисон Бекер.

Алисон е повреден и ќе паузира најмалку до крајот на 2023 година, но медицинските прегледи треба да покажат колку време точно ќе биде надвор од терените.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ова значи дека шанса на голот ќе добие 25-годишниот Келехер, кој брани за Ливерпул уште од 2015 година.

Ливерпул следниот меч го игра против ЛАСК во Лига Европа, а потоа ќе се соочи против Фулам, Шефилд јунајтед и Кристал Палас во Премиерлигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…