Дома Фудбал Останато Taжна вест: Ненадејно почина таткото на Роберто Фирмино

Taжна вест: Ненадејно почина таткото на Роберто Фирмино

Таткото на екс-фудбалерот на Ливерпул, а сегашен на Ал-Ахли од Саудиска Арабија, Роберто Фирмино починал од срцев удар за време на семејниот одбор во Фубаи.

62-годишниот Бразилец ненадејно починал од срцев удар во саботата откако го посетил својот син кој настапува во Саудиска Арабија.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Непосредно пред смртта на таткото на фудбалерот сопругата на Фирмино објави групна фотографија од забавен парк.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…