Дома Македонски спорт Tурците тврдат: Клубот на Јован Манев го сака Адеми?

Tурците тврдат: Клубот на Јован Манев го сака Адеми?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пред само два дена Динамо Загреб потврди дека Аријан Адеми има понуда за нов договор, но и покрај тоа сега повторно се појавуваат шпекулации за негов трансфер.

Беше главна тема Адеми пред два дена во хрватските медиуми се пишуваше за наводна расправија со челниците на клубот. Сепак, Динамо многу брзо потврди дека пред Адеми е доставена понуда за продолжување на соработката.

Денес турските медиуми пренесуваат дека Адана Деминспор каде што настапува Јован Манев покажала интерес и започнала преговори. До крајот на преодниот рок нема уште многу па така многу брзо ќе видиме дали има вистина во ваквите пишувања.

Адеми во текот на кариерата одигра 351 меч за Динамо, при што постигна 39 голови и 29 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…