Дома Македонски спорт Мак фудбал Oфицијално: Шкупи го продаде Дембо Дарбо

Oфицијално: Шкупи го продаде Дембо Дарбо

На својата официјална страна Шкупи потврди дека Дембо Дарбо потпишал за белорускиот тим Шахттер Солигорск.

Дарбо во Чаир пристигна во 2019 година и постигна 16 голови во македонската прва лига. Сезонава во која Шкупи е во врвот на табелата Дарбо беше нивни најважен играч.

„Сакам да се заблагодарам на големата поддршка уште од првиот ден кога дојдов во Чаир. Посакувам многу успех на мојот тим, Шкупи ќе остане во моето срце“, порача Дарбо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…