Дома Останати Ракомет Oфицијално: Скубе потпише за Киелце!

Oфицијално: Скубе потпише за Киелце!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Поранешниот вардарец, Сташ Скубе од следната сезона ќе игра во полскиот шампион Киелце.

Словенецот од Вардар премина во Мешков Брест, а сега со Киелце потпиша договор на три години. Тој е среќен што ќе игра во клуб кој ќе се бори за освојувањето на Лигата на шампионите.

„Среќен сум што ќе играм за Киелце, ова е амбициозен клуб со високи цели. Одлуката не беше тешка, од никого не слушнав лош збор за овој клуб. Се надевам дека ќе му помогнам на клубот да победува, како во домашниот шампионат така и во Лигата на шампионите“, изјави Скубе.

Медиумите најавуваат дека доаѓањето на Скубе во Киелце би можело да значи заминување на Игор Карачиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Нов подвиг на Миркуловски во Германија: Го спаси Вецлар од испаѓање

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешниот македон…