Дома Македонски спорт Мак ракомет Maкедонците Начевски и Николов добија уште едно супер дерби на Мундијалот!

Maкедонците Начевски и Николов добија уште едно супер дерби на Мундијалот!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов продолжуваат да добиваат големи задачи на Светското првенство во Полска и Шведска.

Сега македонските судиите ќе бидат на центарот на теренот во мечот помеѓу Франција и Шпанија. Ова ќе биде последен меч од главната рунда во групата 1.

Двете репрезентации имаат по четири победи на стартот од Мундијалот и победникот ќе стартува од првото место во четвртфиналето.

Натпреварот помеѓу Франција и Шпанија се игра во „Таурон Арена“ во Краков од 21:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…