Дома Македонски спорт Mиовски постигна гол, па го „нападнаа“ навивачи 🎥

Mиовски постигна гол, па го „нападнаа“ навивачи 🎥

Aбердин каде што настапува македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски вчера минимално славеше против Рос Каунти со 1:0 и така се зацврсти на третото место на табелата.

Голот за победа на шкотскиот тим беше дело на Дук во 16-тата минута од натпреварот. Меѓутоа на стартот на второто полувреме беше забележана ситуација во која во центарот на вниманието беше нашиот Бојан Миовски.

Македонскиот напаѓач постигна гол, па навивачите на Абердин втрчаа на терен да го прослават заедно со него. Сепак, таквата радост беше залудна затоа што ВАР го поништи голот.

Ross County 0-1 Aberdeen – Miovski disallowed goal for offside ’47