Дома Македонски спорт Mиовски ги воодушеви навивачите: После осум минути на дебито постигна гол!

Mиовски ги воодушеви навивачите: После осум минути на дебито постигна гол!

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски после само осум минути го постигна првенецот во дресот на Абердин.

Миовски после два тренинг денес настапи за Абердин во пријателскиот натпревар во предсезоната против Сент Џонсон на подготовките во Шпанија. Македонскиот напаѓач беше стрелец на голот во првото полувреме за својот тим.

Коментарите по настапот на Миовски се и тоа како позитивни, па затоа сега уште повеќе се очекува почетокот на сезоната и официјалните натревари.

Абердин ќе потсетиме за Миовски плати сума од 624.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…